פורטרט נעמה אורבך
אני נעמה. איזה כיף לי שהגעתם לכאן!
אני מעצבת גרפית ובעלת הסטודיו
"נעמה מגשימת מתנות".
אני אוהבת מאוד להכין, לעצב, לתת ולקבל מתנות מיוחדות ששומרות את כל מה שטוב ומרגש בחיים.
בבלוג שלי תוכלו למצוא את הסיפורים שמאחורי המתנות, דרכים שבהן אני אוהבת לחגוג משפחתיות וחברוּת, ואנשים, אירועים וחפצים שמעוררים בי השראה ורצון ליצור.

המשיכו לקרוא...
*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
איך עושה ילדה – הספר שלי (הוצאת שוקן)
yalda

פוסטים בעליית הגג
הקריאה היומית שלי
הבלוגים שכל פוסט חדש שלהם עושה לי קפיצה קטנה בלב. לרשימה המלאה

טיול ט"ו בשבט: שישה עצים שכיף לטפס עליהם

איזה חג מעולה זה ט"ו בשבט. לא צריך להיזכר באף מאורע היסטורי עגום או הרואי, לא צריך לנקות את הבית, ואפילו לא צריך להכין ארוחה ענקית לכל המשפחה (או לעמוד בפקקים בדרך לאחת). כל מה שצריך (או כדאי) זה לצאת החוצה ולעצור לרגע להעריך את מה שסביבנו. עשב, פרחים, שיחים ובמיוחד עצים. יש משהו כל כך תמים וילדי בלחגוג יום הולדת לאילנות. אין כמו ילדים כדי להעריך עצים באמת. הם לא נעמדים סביבם ומתפעלים מיופיו של הטבע, הם פשוט מטפסים. חווים את העץ דרך הגוף שלהם והפעולות שהוא יודע לעשות. ילדים אוהבים לטפס על עצים, אם רק נאפשר להם ולא נגיד כל הזמן "תיזהרו לא ליפול" (מה אפשר להגיד במקום? הנה כמה רעיונות מעולים). אם תנסו להצטרף אליהם תגלו שאין כמו לשבת על ענף גבוה בצמרת של עץ ולהשקיף למרחקים. 

כשגרים קרוב לעץ מיוחד במינו, כזה שהילדים אוהבים לטפס עליו, כדאי לחזור ולבקר אותו כמה פעמים בשנה, לראות מה צמח, מה נבל, איך הוא נראה בכל עונה בשנה ומה נשתנה.

מלבד העצים האהובים שאנחנו מכירים בסביבה הקרובה שלנו, אני תמיד אוהבת למצוא עוד עצים מיוחדים לילדים חובבי הטיפוס שלי. כשאני מחפשת מידע על טיולים בארץ ובחו"ל אני תמיד מעלה שאלה בקבוצת הפייסבוק המעולה "טיולים בראש טוב". אני תמיד מוצאת שם תשובות מצוינות והמון רצון לעזור. תודה רבה לחברי הקבוצה שהמליצו, שלחו תמונות ודייקו מיקומים ודרכי הגעה!
אני מזמינה אתכן לצאת לטיול ט"ו בשבט בעקבות העצים האהובים עלינו ועל משפחות אחרות, טיול למחבקי ומטפסי עצים.

שישה עצים שכיף לטפס עליהם – כדאי לבקר אם אתן בסביבה

1. אלון תבור בכרכור ("האלון הבודד")

טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilטיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il

מה לשים בווייז? "האלון הבודד כרכור".
מה מיוחד בו? אלון התבור הזה לא מאוד גדול, אבל יש בגזע שלו מערה מתוקה שילדים ייהנו להיכנס לתוכה, ואפשר לזחול דרכה ולצאת למעלה ממש מתוך הגזע. באחד הצדדים של הגזע יש פתח בצורת אוזן, ואומרים שכדאי ללחוש פנימה סודות ומשאלות. זה העץ שאנחנו נוהגים לבקר כמה פעמים בשנה וכיף לעשות פיקניק בצִלו.

2.פיקוס בנגאלי בכפר יהושע ("עץ המכשפות")

טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilמה לשים בווייז? "אנדרטה לנופלים כפר יהושע". העץ נמצא בין ליד הפסיפס לזכרו של ריכרד קאופמן (חפשו את השלט: "יד לריכרד קאופמן"). מהכביש רואים רק עלים וקשה להבחין בו, חפשו את הפתח!
שימו לב: הכניסה הרגילה לכפר יהושע סגורה כעת בשל בניית תחנת הרכבת הסמוכה, הכניסה ליישוב היא דרך רמת ישי.
מה מיוחד בו? הפיקוס הזה הוא ממש עולם קטן. מבחוץ הוא נראה כמו עץ רגיל, אבל אם נכנסים ב"שער" שנוצר בין ענפיו מגלים "קיר טיפוס" שיצר הטבע. שורשי האוויר של העץ ניטעו חזרה באדמה ויצרו גזעים נוספים, שלל הסתעפויות ומקומות להניח את הרגל באין סוף כיוונים. מושלם לטיפוסים לקטנטנים ולגדולים. ליד העץ יש גן משחקים קטן ומתוק עם אומגה שווה לילדים.
(אחותי כתבה בבלוג שלה פוסט שלם על "לזוז כמו הילדים שלנו" עם המלצה משלה על עץ המכשפות ועוד דברים שווים באזור. כדאי לקרוא ממש כאן)

3. זית עתיק בנחל נדר

טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il

איפה? בנחל נדר בכרמל בדרך למערת אורנית.
מה מיוחד בו? בגזע של עץ הזית העתיק הזה יש מנהרה. אין ילד שלא ירצה לזחול ממש דרך העץ מצד אחד של המסלול לצדו השני. כמה פעמים בחיים יצא לכם לזחול מתחת לעץ? אגב, את ההמלצה המתוקה הזו והתמונה המתוקה לא פחות קיבלתי מאפרת, שהייתה המדריכה שלי בצופים ובעקבותיה טיילתי באין ספור טיולים. סגירת מעגל כיפית וחמודה.

4. פיקוס השדרות בקיבוץ עין שמר 

טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilמה לשים בווייז? קיבוץ עין שמר. העץ נמצא על הדשא ליד חדר האוכל.
שימו לב: בשבתות השער של הקיבוץ סגור ותצטרכו לחכות שמישהו יצא מהקיבוץ כדי שהשער ייפתח (אנחנו חיכינו 5 דקות)
מה מיוחד בו? את העץ הזה גיליתי במקרה כשהבן שלי היה בחוג קרקס בקיבוץ. בזמן שחיכיתי לו אהבתי לשוטט בשבילי הקיבוץ, שם נתקלתי בעץ המרשים הזה. ברור שהייתי חייבת לקחת את עומר ונועם לטפס עליו והם נהנו מכל רגע. הגזע של הפיקוס העצום הזה מתפצל לשני גזעים ענקיים שצמחו כמעט במקביל לקרקע. תענוג לטפס עליו וללכת או להתקדם בישיבה לאורך הגזעים.  הגזע שלו הוא גם לוקיישן מעולה לצילום משפחתי כשכל המשפחה יושבת בשורה על אחד הגזעים.

5. פיקוס בקיבוץ דביר

טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il
צילום: רתם עמרי

מה לשים בווייז? קיבוץ דביר. העץ נמצא ליד גני הילדים והחינוך החברתי.
שימו לב: בשבתות השער של הקיבוץ סגור ותצטרכו לחכות שמישהו יצא מהקיבוץ כדי שהשער ייפתח.
מה מיוחד בו? תושבי הקיבוץ מכנים את העץ וסביבתו "ארץ יצורי הפלא". הפיקוס המסועף והקסום מוקף בשורשי אוויר שמקיפים אותו מכל עבר ויוצרים מבוך של גזעים משתרגים. ילדים שיטפסו עליו יוכלו להיסחף בקלות למסע דמיוני של פיראטים ששומרים על הספינה שלהם או של מבוך מכושף.
תודה לרתם עמרי על ההמלצה והצילום.

6. אקליפטוס בשמורת חוף השרון

טיול ט"ו בשבט | עצים שכיף לטפס עליהם | העצים הכי מיוחדים בישראל | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilמה לשים בווייז? גן לאומי חוף השרון.
איך מגיעים לעץ? נכנסים לגן הלאומי מן הכניסה הדרומית ליד הישוב ארסוף. נכנסים בשער העץ לשמורה. לא פונים שמאלה עם השלט "תחילת המסלול" אלא ממשיכים ישר והולכים כ-150 מטר בחורשה של עצי אקליפטוס עד שרואים משמאלכם עלייה חולית קטנה. מטפסים בה ומתגלה לפניכם "אמבטיה" של דיונות וצמחיה. האקליפטוס נמצא במורד הדרומי של ה"אמבטיה". אפשר להגיע לאמבטיה גם בסוף המסלול השחור.
מה מיוחד בו? הגזע של אקליפטוס הגדול הזה מתפצל להמוני שורשים/ענפים וכולם רובצים להם על מורד הדיונה, כך שבלי בעיה ילדים יכולים לטפס עד לצמרת שלו. זה כמו טיפוס על סולם ענקי וסבוך. הגזע המיוחד הזה נחבא מן העין, ומי שלא יודע, יכול לחשוב שהוא כמו כל אחד מהאקליפטוסים בשמורה, מה שהופך אותו ליותר סודי ומיוחד. מושלם להקמת "מחנה" זמני. במזג אוויר נעים כיף גם לרוץ ולפקנק באמבטיית הדיונות שלמורדותיה הוא צומח.
תודה רבה לעינת ספקטור הנפלאה על ההמלצה הזו וההסברים המדויקים. אם אתן לא מכירות עדיין את הבלוג של עינת ואת סדנאות הרקמה הנהדרות שלה – רוצו ולא תתחרטו.

אילו עצים שווים במיוחד אתם מכירים? ספרו לי כי אף פעם לא נמאס לילדים שלי לטפס 🙂

(ההמלצות הופיעו לראשונה במדור שלי במגזין "לאשה")

שיתוף:

68 תגובות

 1. קרן פרגו הגב

  תמיד טוב להכנס אלייך לביקור, יופי של רעיון,
  תורמת לך עוד עץ- אצלינו יש פיקוס בנגאלי מדהים שנקרא "עץ הקופים" …צמוד למרכול, אז קרטיבים נאכלים תוך כדי טיפוס. מוזמנת…

  • Naama הגב

   תודה רבה קרן! מה יש לפיקוסים האלה? הם לא חביבים על אנשים רבים, "מלכלכים" ומרימים את הבלטות אבל הוי כמה שהם מעולים לטיפוס!

 2. תמר בהרב הגב

  טיפוס על עצים זה אחד מזכרונות הילדות היותר נעימים שיש לי. אנחנו היינו מטפסים על הפיקוסים בקיבוץ שדה אליהו (שהפיקוס בקיבוץ דביר ממש הזכיר לי). השבוע הבת שלי חזרה מבית ספר עם דף צבוע ומקושט שכתוב עליו "נזהרים ולא מטפסים על עצים". אמרתי לה שהדף ממש יפה אבל היא יכולה להמשיך לטפס על עצים בכיף 🙂

  • Naama הגב

   תגובה מעולה, אני לא מבינה את זה. בגן של הבן שלי בתל אביב אסור היה להם לעמוד על הגדר של הגן, גדר ממש גבוהה שהיה לה שלב בגובה 15 ס"מ מהאדמה.
   כל כך חוששים היום שמישהו חלילה יישרט או יפצע ששוכחים ששריטות זה חלק מהחיים. ולגבי שדה אליהו – יש לי שאלות אליך בפרטי

 3. יערה הגב

  איזה פוסט קסום! ואיזו ראיה נחמדה כל כך על טו בשבט, מקווה שנבקר בעצים האלה בקרוב?

 4. הילה לוי, הבלוג תלתלים הגב

  איזה פוסט כייפי ואיזה נפלא לגלות שהמלצה מספר 6 היא ממש לידנו. הולכת לבדוק אותה בהקדם.

 5. חן יאקה-שומרון הגב

  העלאת לי ממש זיכרונות ילדות מהטיפוס על עץ הלימון בחצר של סבתא.
  טיפוס על עצים זה הכי להיות ילד.

  • Naama הגב

   מסכימה לגמרי! למבוגרים הרבה יותר קשה להרים את עצמם לעץ. וזה לא קושי פיזי כל כך כמו קושי מנטלי.
   משהו בניתוק מהקרקע. גם אני כזאת כמובן.

 6. סיון הגב

  איזה פוסט מדליק
  חייבת חייבת להראות לנועם ומיקה
  הם יעופו על זה
  תודה על עוד פוסט ממממעולה
  מחוץ לקופסה

 7. שירה פורר הגב

  יש לי זכרון מאוד רע מטיפוס על עץ שלא צלח וחילוץ על ידי אביה של חברתי ומאז לא טיפסתי על עצים….אבל אין דבר משובב יותר את הנפש מאשר לראות ילדים מטפסים על עץ. בהחלט אחת מהנאות החיים שעוברות מדור לדור. פוסט מקסים וכל כך מדויק לטו בשבט. מחכה להמשך!

  • Naama הגב

   חבל שאירוע מפחיד גרם לך להירתע מעצים ומטיפוס, אני לגמרי יכולה להבין את זה. וכן – לראות את הילדים שלי מטפסים, גם אם לפעמים מלחיץ אותי קצת, גורם לי שמחה גדולה.

 8. מיכל מנור הגב

  נעמה, איזה רעיון נהדר לפוסט. כשהילדים היו קטנים גם אני חיפשתי עצים לטיפוס. גיליתי שבקיבוצים רבים ניטעו פיקוסים, שהפכו ברבות השנים לענקיים ולמתקני טיפוס מצוינים. יכולה להמליץ על פיקוסים בקיבוץ העוגן ובקיבוץ מעברות.
  יש שמורת אלונים קטנה בקדימה – שמורה יפיפייה, בעבר היה אפשר לטפס על האלונים, אבל לאחר שהיא נשרפה (במזיד) האלונים גודרו. אבל שווה להגיע בכל מקרה בעונת האירוסים והפריחה.

  • Naama הגב

   נכון, יש משהו בפיקוסים שגם לי מזכיר קיבוץ, ובפרטי את הקיבוץ שבו למדתי שבו היו כמה פיקוסים מרימי מדרכות. תודה על ההמלצות, נבדוק אותן בקרוב

 9. שלי הגב

  פוסט מקסים כל כך!
  נתת לי רעיון מעולה לסופש 🙂 ובעיקר הזכרת לי את העץ הענק שהיה בילדותי מתחת לבית.

  חיבוק

 10. ענת לשם הגב

  מקסים, מקסים, מקסים!!!!

  יש גם את האלון הגדול בטבעון
  ברוש הביצות המהמם ליד חד"א הזורע
  ומנהרת האלה מול הבית שלנו
  מוזמנים 🙂

  • Naama הגב

   תודה ענת על ההמלצות המשובחות. את האלון הגדול מכירה כמובן (איך לא, ההורים שלי גרים מעל הואדי), אבל ברוש ביצות ומנהרת האלה – נשמע שיצאו מאיזו אגדה.

 11. Lian הגב

  איזה רעיון מדליק לפוסט ולעל הטיולים שיבואו בעקבותיו 🙂
  סימנתי לי איזה פיקוס אחד…
  ותודה על ההמלצה ל"טיולים בראש טוב" – זה מחמם את הלב!

  • Naama הגב

   תודה רבה ליען! הקבוצה שלכן באמת עזרה לי כבר לפחות 3 פעמים בכל מיני המלצות על דברים מיוחדים ושווים – וברוחב לב ונדיבות,
   כך שההמלצה לגמרי מהלב וכי מגיע לכן

 12. אילת הגב

  איזה ריח של ט׳׳ו יש לפוסט שלך. הקפצת אותי בזמן אל עצי השקדיה של ילדותי בטבעון, שכאילו נוצרה כולה בשביל ט׳׳ו בשבט. איך שהייתי עולה במדרגות של החצר שלנו, בדרך לבית ספר, הייתי רואה את צמרתה של השקדיה של השכנים הולכת ונגלית אלי. ועוד נזכרתי בעצי השזיף שהיו בגינה של חגית זהבי חברתי – בקיצים היינו מטפסות, יושבות על ענף, וזוללות שזיפים עד-לא-ידע! הילדים שלי גדלים בעיר ומטפסים על בניינים עזובים במקום על העצים 🙂
  פוסט יפהפה ולא טריוויאלי לכבוד חג האילנות!

  • Naama הגב

   תודה רבה אילת. כרגיל התיאורים שלך פיוטיים ומעוררי השראה ודמיון. ולטפס על בניינים עזובים נשמע לי מגניב כשלעצמו.

 13. אסנת ברק הגב

  עשית כל כך חשק… אוהבת עצים, ועוד יותר כאלה מיוחדים, עם אופי. ישר נזרקתי לתמונות שלי (מכל מיני טיולים), עם עצים מיוחדים ושווים. עצים עם אופי!
  כיף של פוסט!

 14. ריבי הגב

  לקחת אותי לסיפורי הילדות של אבא שלי שהיה טפסן עצים ידוע. לשלוש בנותיו לא היתה כל כך אפשרות לטפס על עצים אז הסתפקנו בלפנטז על בית בצמרת העץ. עץ נוסף ששווה לראות והוא אביו של העץ בקיבוץ שדה אליהו הוא הפיקוס הבנגלי בחצר בית הספר החקלאי מקווה ישראל.

  • Naama הגב

   תודה רבה ריבי על ההמלצה, קיבלתי עוד המלצות על הפיקוסים במקווה ישראל. וגם אני תמיד חלמתי שיבנו לי בית על העץ וזה מעולם לא קרה 🙂

 15. דלית הגב

  רעיון לפוסט משגע בטיימינג מעולה. תודה:)

 16. נעמה טלישבסקי הגב

  פוסט פשוט מקסים.
  אין עלייך!
  אני כבר יודעת מה נעשה בשבת הקרובה בזכותך…
  שיהיה חג פורח ושמח

 17. מורן הגב

  פוסט מקסים!
  יש פה כמה עצים שכבר "עברנו" עליהם וכאלה שעוד לא… טוב לדעת!
  תורמת אחד נוסף- בקיבוץ גבעת ברנר, ממש ליד התיאטרון שם, יש כמה עצים עם גזע כל כך רחב שניתן ממש לעבור דרכם!
  למשחק מחבואים עם קטנטנים ודמיון בלתי מוגבל עם הגדולים…
  אולי הוא גם פיקוס, הם נוטים להיות כל כך מיוחדים
  וכשטיילנו בהודו עם הקטנים הגענו לשמורה עם עצים ענקיים ומופלאים, איזו בריאה מרגשת!

 18. גלית לוינסקי הגב

  אחד הפוסטים הכי יפים שלך. מקסים. כמה מעט וכמה הרבה, פשוט יופי.

 19. ינינה הגב

  נעמה,
  אם יש לך בסביבה עץ טוב דוגמת העצים שאת סיפרת עליהם – לא צריך אפילו גן משחקים. אפשר לטפס עליו, אפשר להסתתר מאחוריו, אפשר לשחק משחקי דמיון, אפשר להשען על גזעו ולקרוא או לחלום, אפשר לאסוף עלים ולעשות יצירות.
  אני מוסיפה לך לרשימה עץ שקמה אחד גדול בצורן – שזה היה העץ שלנו כשגרנו שם. ויש גם עץ שקמה עתיק בנתניה מאחורי היכל התרבות.

 20. רבקה קופלר הגב

  איזה פוסט מקסים ואוהב!!! אפילו שאין לי ילדים קטנים לקחת איתי אני אלך לחפש את העצים שלך – הם מקסימים! הצעה נוספת, אולי יותר בתחום החינוכי ולא בתחום הטיפוס – בואו לטייל בכפר סבא, עתירת העצים העתיקים עבי הגזע והיפייפים. בטוח תיהנו מיופיים – גם מהשדירות עם חופת הענפים היפה, מהעצים הבודדים שתמצאו ברחובות ומשאריות היערות. תודה!

  • Naama הגב

   תודה על ההמלצה רבקה, שמעתי שכפר סבא משופעת בעצים יפהפיים כמעט כמו שהיא משופעת בבלוגריות איכותיות, אבוא לבקר!

 21. רויטל רודצקי הגב

  יופי של פוסט נעמה ועבודת מחקר מדוייקת. יצאתי לטפס (-:

 22. ליאת רסיין פרי הגב

  אוי איזה פוסט מגניב! חבל שכל העצים היפים האלו לא נמצאים בקרבת מקום אלינו… אולי נצא למסע חיפוש באזורינו, בטוח נמצא כמה חתיכים כאלו

  • Naama הגב

   אם את מוצאת משהו באזור שלכם ספרי לי בתגובה, נוצר כאן מאגר שווה של עצים מומלצים לטיפוס 🙂

 23. ענבל כבירי הגב

  זה פוסט טו בשבט הכי מקורי ומגניב שראיתי.
  גזרתי ושמרתי.
  רוב תודות 🙂

 24. נועה הגב

  איזה כיף היה לי לקרוא את הפוסט הזה, החזיר אותי לילדות ולהרפתקאות. אין מצב שאם הייתי נפגשת עם אחד העצים האלה לא הייתי מיד מתחילה לטפס (לבושתם הענקית של הילדים שלי)

 25. קרן אורן הגב

  קסם, פשוט קסם!
  תודה על כל הרעיונות.

 26. יונית הגב

  הזכרת לי נשכחות. שכחתי. ובזכותך נזכרתי בעצמי בתור ילדה קופה. גרתי בכפר וטיםסתי שם על עצים. עצי זית בעיקר. היה העץ שנחמן ביאליק חתם עליו. והיה העץ שנפל מברק. והיה העץ שבו הסתובבתי 360 מעלות ויש את העץ הסודי שלי ויש את העץ של הפרי אצל השכנים. על כולם טיפסתי. פלא של פוסט תודה!

  • Naama הגב

   תודה על התגובה המרגשת יונית! ילדה קופה ממש הצחיק אותיץ כמה זכרונות מעצים יש לך. איכשהו העלית בי זכרונות לגבי עצים ספציפיים שאהבתי לטפס עליהם ונשכחו ממני.
   העץ שביאליק חתם עליו? וואו.

 27. ליאת שמרלינג-מאיר הגב

  איזה רעיון יצירתי ומדהים לפוסט וכמובן, פוסט משובח! לגזור ולשמור שאביגיל תגדל קצת 🙂

 28. מיה שגיב סלומון הגב

  איזה פוסט להיט!! כזה מקורי ושימושי! קיבצת עצים שווים ומגניבים, חייבת לקחת ת׳ילדים ? הפיקוס מעין שמר זרק אותי בזכרוני לפיקוס שצמח ואולי עדיין נמצא בתל השומר, ועליו הייתי מטפסת עם חברתי מיכל כל פעם שהייתי באה לבקר אותה שם. תענוג, תודה!

  • Naama הגב

   תודה רבה! מסתבר שלהרבה אנשים יש זכרונות מעצים ספציפיים. זה ממש הפתיע אותי, לא חשבתי עד כמה עצים שזורים בזכרונות של כולנו.

 29. החיים עצמם הגב

  פוסט מקסים שכל כך עושה חשק. לא חשבנו פעמיים ושמנו פעמנו לעץ מספר 2 המרשים, בכפר יהושע. אבל האכזבה –
  שער סגור שאי אפשר להיכנס דרכו.
  מבאס.

  • Naama הגב

   תודה על התגובה. מוזר שהיה סגור, אתמול נסעתי לשם (בשבת) והשער היה פתוח לרווחה. שאלתי את תושבי הישוב ואמרו שהשער הזה תמיד פתוח, גם בסופ"שים.
   יכול להיות שניסית להיכנס דרך הכניסה הרגילה של כפר יהושע (ליד יוקנעם ושדה יעקב)? זו כניסה שכרגע סגורה לסירוגין בגלל בניית הכבישים תחנת הרכבת.
   הכניסה כרגע היא רק דרך הישוב רמת ישי. אם שמים בוויז "אנדרטה לנופלים כפר יהושע" – זה אמור להביא אותך דרך רמת ישי. הוספתי את זה גם בפוסט עצמו.

 30. צפי הדר ריכטר הגב

  איזה פוסט שובב, מלא טבע וקסם.
  הרעיונות שלך פשוט נפלאים.
  ראיתי שכתבת כאן למישהי שעצים שזורים בזכרונות של כולנו וזה גרם לי לחשוב עד כמה זה נכון. וחשבתי על העץ שלי, עץ התאנה בחצר של סבתא שלי.
  תודה שהזכרת לי!

 31. סיון ק. הגב

  תקשיבי, זה פשוט פוסט גאוני, בעיקר בגלל המחשבה לצאת מקופסת ה"ט"ו בשבט=עצים צעירים ופירות יבשים" לטובת התמקדות בעצים ותיקים ומרתקים! איזה כיף שהבלוג באמת מוציא אותך להרפתקאות, זה מאוד מזכיר לי את מה שצילום עושה לי 🙂 מחכה לפוסט פורים 🙂

 32. קרן הגב

  טוב, זה פוסט מושלם לחובבת טיפוס שכמותי. בדיוק בשבת טיפסתי על עץ, אחרי ששנים לא טיפסתי על אחד. הבן שלי עדיין קצת פחד לטפס, אבל לפחות הוא ניסה קצת… עכשיו ממש מתחשק לי לקחת אותו בשבת הבאה לפיקניק באחד מהמוקדים ששמת כאן.

 33. ויקי הגב

  איזה פוסט עושה חשק! מי היה חושב שפוסט על עצים יכול לצאת כל כך קסום ומעורר נוסטלגיה

 34. שירה הגב

  הפוסט שלך שמור בזכרוני כל הזמן, למרות שעוד לא הגענו לשום עץ (אולי השבוע נלך למנהרת הזית, כשנעלה צפונה)
  אבל מוסיפה את העץ הגדול – לדעתי שיטה – והכיפי החניון נחל חווה ליד מצפה רמון. שווה ביקור לכל מי שיורד תמיד, והשבוע לצפות במטאורים…

השארת תגובה

אולי יעניין אותך גם

*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
מייל
תרשמי אותי
בהרשמה את מאשרת הצטרפות לרשימת התפוצה של הבלוג והסטודיו. אני שולחת רק דברים שווים!
*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
בהרשמה את מאשרת הצטרפות לרשימת התפוצה של הבלוג והסטודיו. אני שולחת רק דברים שווים!
הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות