פורטרט נעמה אורבך
אני נעמה. איזה כיף לי שהגעתם לכאן!
אני מעצבת גרפית ובעלת הסטודיו
"נעמה מגשימת מתנות".
אני אוהבת מאוד להכין, לעצב, לתת ולקבל
מתנות מיוחדות ששומרות את כל מה שטוב ומרגש בחיים.
בבלוג שלי תוכלו למצוא את הסיפורים שמאחורי המתנות, דרכים שבהן אני אוהבת לחגוג משפחתיות וחברוּת, ואנשים, אירועים וחפצים שמעוררים בי השראה ורצון ליצור.

המשיכו לקרוא...
*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
איך עושה ילדה – הספר שלי (הוצאת שוקן)
yalda

פוסטים בעליית הגג
הקריאה היומית שלי
הבלוגים שכל פוסט חדש שלהם עושה לי קפיצה קטנה בלב. לרשימה המלאה

תחפושת: מוכר עיתונים של פעם

תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il
עומר (7 וחצי) מאוד אוהב את לונדון.
למרות שמעולם לא היה בה, למרות שלא הקפדנו לספר לו דווקא על העיר הזו, משהו בליבו מושך דווקא אליה.
הוא אוהב לשמוע סיפורים ולשאול שאלות על משפחת המלוכה (הסאן הבריטי יכול ללמוד ממנו בענייני תחקירי עומק), שואל מדי פעם לשלומו של הנסיך ג'ורג' (ומקפיד לציין ששניהם קיבלו במתנה את אותה בימבה בגיל שנתיים). כשבחרנו תמונות לחדר הילדים, הוא בחר בלי היסוס בפוסטר הזה שייתלה מעל ראשו.
האהבה של עומר ללונדון קשורה גם לקשר החזק והמיוחד שיש לו עם בת דודי הדס, שגרה בלונדון בשנים האחרונות, והיא זו שתפרה לעומר את חזירי שלו כשנולד. בכל ביקור שלה בארץ עומר מבקש לראות אותה, והדס מקפידה להביא איתה מתנות בסימן לונדוני.

ולכן, בפורים הקודם, כשהצעתי לעומר להתחפש לנער מוכר עיתונים אנגלי, ההתלהבות שלו היתה עצומה.
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilהתחפושת התחילה בתחקיר ויזואלי. חיפשנו יחד תמונות של לונדון משנת 1900 לערך, תמונות של נערים וילדים שעמדו בקרנות הרחוב ומכרו עיתונים לג'נטלמנים שעברו בסך. היה לי בראש ערבוב של דימויים דיקנסיים עם דימויים של מחלקי עיתונים על אופניים משנות ה-50 בארצות הברית. את כל מה שמצאתי ומצא חן בעיני שמרתי בלוח מיוחד לתחפושת הספציפית בפינטרסט.

היה לי ברור שזו תחפושת שתלוקט ותאסף מכל מיני מקומות, וכך היה.
התחלתי בחולצה לבנה מכופתרת. כדי לתת לה מראה יותר "רחובי" ופחות חג שבועות בבית הספר, פשוט לכלכנו אותה בקצת גירי פחם וכתמים שונים. סוף סוף חולצה לבנה שלא צריך לדאוג לנקות לחג הבא!
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilהשלב הבא היה מכנסיים. מצאתי מכנסי קורדרוי בגוון ירוק חאקי בחנות ויצ"ו הקרובה לביתנו והם עלו 5 ש"ח.
הם היו קצת קצרים על עומר וכדי להפוך אותם למכנסיים ברוח התקופה שאליה שאפתי, הכנסתי גומי במכפלת התחתונה של כל מכנס, וכך יצרתי קצה מכווץ שנצמד לרגל.
כדי להוסיף יושן ואותנטיות תפרתי ארבעה או חמישה טלאים מבדים שונים, בברכיים, על הכיס האחורי ובעוד מקומות. זה היה מהנה מאוד, ומיד נתן למכנסיים את המראה הרצוי. אני בעד שטלאים יחזרו לאופנה.
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilלחולצה הוספנו שלייקעס משובצים. ומעליה – וסט מפוספס.
את הווסט ההורס, השלייקעס ופריטים נוספים קיבלנו בהשאלה מחברתי הטובה הילית, שלבן שלה יש טעם משובח ואהבה אמיתית לבגדים ולתחפושות. בכל שנה הילית מקבלת ממני טלפון כחודש לפני פורים: "יש לך במקרה וסט עם פסים לילדים? יש לך אולי מעיל עור? ואם אנחנו כבר מדברות, אולי יש לך נעליים חגיגיות בצבע חום או שחור במידה של עומר?" לכל השאלות האלה, התשובה של הילית היא תמיד, למרבה הפלא, כן!
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilהגרביים האפורים של עומר הגיעו הישר מהארון שלי. במשך חודש לא העזתי לגרוב אותן כדי שלא ייפרדו ויעלמו בכביסה :-). הנעליים הגיעו – כמובן – מהבן של הילית (יחד איתן הגיע גם זוג שחור, ככה, שיהיה לי מבחר).
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilכשחיפשתי תיק וינטג'י ומעולה שיוכל להכיל עיתונים, מיד פניתי לבת דודי המתוקה, שמבינה דבר או שניים בוינטג'. היא הציעה לי שני תיקים בהשאלה, ובחרתי את זה שנראה לי יותר מתאים לשמש את נער העיתונים שלי.
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilגם הכובע החום, שיותר מכל הדברים משייך את התחפושת לתקופה מסויימת, הושאל מהבן של הילית. הוא היה קצת גדול על עומר, ובעזרת כמה תפרים ידניים הקטנתי אותו מאחורה.
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il

אקסטרה! אקסטרה!

מה נשאר? עיתונים למכירה כמובן. ארבעה פני האחד. רק היום.

היתה לי פנטזיה. לעצב עם עומר עיתון שגם ייראה כמו עיתונים של פעם, גם יהיה בעברית, וגם יכיל כתבות אמיתיות על בית הספר שלו. דמיינתי אותנו מנסחים ביחד כתבות על הווי בית הספר, מעצבים את העיתון יחד על המחשב (זמן מצוין להעביר את סודות המקצוע מאם לבן), אולי הוא ילמד כמה קיצורים וטריקים בתוכנת האינדיזיין שלי… דמיינתי אותו מחלק עותקים לחברים ולמורה שלו.
זה היה, ובכן, כישלון מוחלט.
אחרי כמה ניסיונות וכמה שעות מבוזבזות הבנתי ש:
א. לעומר אין סבלנות להמציא כתבות.
ב. עיתון בעברית לעולם לא ייראה כמו עיתון מלונדון משנת 1900.
ג. העיתונים יחולקו בבית הספר וייזרקו לפח אחרי חצי דקה.
ד. זה לא שווה את המאמץ. מ.ש.ל.
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilעברתי לפלאן בי. חיפשתי באינטרנט אימג'ים של עיתונים מהשנים הרלוונטיות.
לא הייתי דקדקנית בתאריכים, רק בחרתי אימג'ים שנראו לי מתאימים לילדים מבחינת התכנים (לא ילדותיים, אבל גם לא טרגיים או אלימים ויזואלית). כולל פרסומות למגבעות, מקטרות, אוטומובילים ומחוכים, שלעומת קליפים של נועה קירל נראים כמו התמימות בהתגלמותה.
את כל האימג'ים האלה הדפסתי על ניירות עיתון בגודל A3 משני הצדדים, והידקתי כל כמה דפים במהדק סיכות בצד. את העיתונים המוכנים גלגלתי לגליל וקשרתי בחוט פשתן, והשארתי כמה לא מגולגלים כדי שעומר יוכל לנפנף בהם, לצעוק את כותרות היום ולהכריז על סחורתו: !Extra! Extra! Read all about it
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilתחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.il תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilלבקשתי עומר צעד הלוך ושוב במהלך צילומי התחפושת וקרא לעוברים ולשבים לקנות עיתונים.
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilולקינוח הייתי חייבת לראות איך משתלבת התחפושת של עומר ברחוב לונדוני אותנטי. בשביל מה למדתי פוטושופ אם לא בשביל זה?
תחפושת מוכר עיתונים של פעם | בלוג סימני דרך | naamasimanim.co.ilהאמת, לראות אותו ליד הילדים האמיתיים שמכרו עיתונים בקרן הרחוב גרם לי לרגשות מעורבים. מצד אחד, איזה מגניב זה שהוא נראה אחד מהם. ומצד שני – תחושת חלחלה לדמיין אותו בתוך החיים הקשים שלהם. הסתכלתי על הפנים שלהם, אחד אחד, וניסיתי לדמיין איך קראו להם, מי הם היו, איך הם חיו. הילדים שבתמונה שבחרתי נראים מרוצים יחסית, אבל זה בטח לא משקף את המציאות של חבריהם למשלח היד הזה, בתקופה שבה מדובר.

בכל מקרה – בפורים נער העיתונים היה שמח ומאושר בתחפושתו ובעיתוניו. חילק עותקים לילדי הכיתה, הסביר לכולם שהוא מוכר עיתונים "מאנגליה" (שלא תהיה פה טעות!) והמשיך לחלום על נסיעה ללונדון.


עוד פוסטים על תחפושות? בבקשה!

האדם הקדמון והקבאב הרומני
ענן קטן לבן וגשוּם

האריה שאהב תות
דוד וגוליית
מלך הפלאפל


אהבתן? אשמח אם תשתפו!

שיתוף:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

43 תגובות

 1. שרון אוחיון הגב

  ממש ממש מקסים! גם הביצוע אבל במיוחד שיתוף הפעולה והרצונות של שניכם. את אמא נהדרת וקשובה, זה כיף לראות (זה ניכר כמובן גם מפוסטים אחרים ורבים..). התמונה לקינוח, מעבר לזה שהיא הורסת, באמת מעוררת מחשבה ועושה קצת בלגן בבטן, בתור אמא בכל מקרה.
  אחלה פוסט, נהניתי ?

  • Naama הגב

   תודה רבה שרון 🙂 גם בי היא בהחלט עוררה מחשבות על ילדים וילדוּת בכל מיני תקופות ומקומות בעולם (ובארץ…)

 2. שירה גנני הגב

  הולי קראפ זה גאוני! מגניב מגניב מגניב. הביצוע המוקפד – להתעלף. תענוג

  • Naama הגב

   תודה רבה שירה! כמה מרגש לקבל את התגובה הזו ממך, מומחית התחפושות התקופתיות…

 3. קרן בר הגב

  איזו תחפושת מקורית ומרגשת. מזמן לא התרגשתי לקרוא פוסט ועוד על תחפושות. אנחנו מאוד אוהבים את לונדון וכל החזרה לתקופה הזו של פעם היא פשוט מקסימה. איזה כיף שיש לך ילד שלא רוצה להתחפש לגיבור על.

  התחפושת יצאה מושלמת, הצילומים יפייפיים והשתילה של הפוטושופ בסוף באמת מעוררת דיסוננס קשה.

  ריגשת אותי מאוד.

  • Naama הגב

   הבן השני שלי (לפחות השנה) מאוד בעניין של גיבורי על, הוא הרבה יותר "בן קלאסי" בהעדפותיו.
   אני מקווה שזה רק שנה אחת וזה יחלוף אבל בסופו של דבר זו הילדוּת שלו, לא שלי 🙂
   תודה על התגובה, ריגשת אותי בחזרה

 4. מירי דהאן הגב

  או שאני צריכה ללמוד להפסיק לטפטף מהפוסטים שלך, או שאת צריכה להפסיק לרגש אותי, כי אחרת אצטרך להחליף מקלדת על כל פוסט…

 5. מירי דהאן הגב

  עוד תגובה של הבחורה המקסימה שיושבת לצידי שקיבלה לינק לפוסט שלך:
  כל הכבוד, כישרון פורץ! כל כך מקורי ומדוייק. מקסים שאת זורמת עם הילד, והצילום בסוף, שבו עומר עומד עם חבריו מוכרי העיתונים, נוגע ללב ומרגש.

  • Naama הגב

   מירי, מצאת דרך חדשנית לשתף! פשוט להגיד משפט למי שיושבת לידך! יש אפליקציה לזה?
   תמסרי לה תודה רבה ממני.

 6. עמנואלה הגב

  נעמה, איך את מצליחה להכניס כל כך הרבה רגש לפוסטים שלך ולא משנה על מה תכתבי?
  איזו תחפושת מקסימה ואיך הכנת אותה חלק חלק, חיברת הכל למשהו מקסים ומיוחד!

  • Naama הגב

   תודה עמנואלה! כנראה כשאני מרגישה משהו כלפי הנושא – הרגשות עוברים לטקסט ולתמונות. אם הייתי כותבת על מיסים ומניות כנראה שרגש לא היה שם…

 7. תמר פ הגב

  את. פשוט. אלופה.
  זהו.

 8. רעות פרנקל הגב

  אוי זה נהדר!!!

  והפוטושופ בסוף מקסים. וקצת מזכיר להודות על זה שנולדנו במאה הנוכחית ולא בלונדון של דיקנס..
  פורים שמח!

 9. מיכל מנור הגב

  אני פשוט מתעלפת….כחובבת לונדון בעצמי, התחפושת הזו שבתה את ליבי (סורי, אבל היא מדברת אלי הרבה יותר מאיש המערות….) ותמונת הפוטושופ? סוף הדרך!!!!

  • Naama הגב

   תודה מיכל! חיכיתי לתגובה מהאנגלופילית הכי שווה בעיר, ואפילו חשבתי להעביר את הפוסט דרכך כדי לוודא שלא נפלה שום טעות…

 10. אורית אוליאל הגב

  מקסים כל כך המחשבה והביצוע המעולה. אני חולמת על זה לילדים שלי לעשות לבד…אבל זה לא יקרה, אין לי את הכישרון לתפירה וכאלו ובעיקר חוסר זמן לעשות ל4 תחפושות שונות. בינתיים אני ירוקה מקנאה לכל אמא מוכשרת שכן מצליחה לעשות. באמת מדהים וכל הכבוד לך

 11. רעות פרנקל טולדו הגב

  מקסים כתמיד והבחור כובש.
  גם אני הייתי חובבת היסטוריה דומה בגילו, מבינה ללבו ושמחה שאתם זורמים אתו (והוא אתך).
  התוצאה בהחלט נפלאה ומלאת רגש.
  כמובן ששמחה בשבילך שוויתרת על עיתון בעברית זה בהחלט לא היה שווה את המאמץ (דבר שכמעצבות אנו נוטות לשכוח) חוץ מזה שעיתון באנגלית אותנטי הרבה יותר.
  כמעט פורים שמח!

  • Naama הגב

   תודה רעות! מסכימה איתך לגבי העיתון, אחרי כמה ניסיונות בעברית זה פשוט לא עבד… אבל שמחה לספר גם על הכשלונות שבדרך,
   גם מהם אפשר ללמוד משהו. במקרה הזה – לוותר וללכת על הפיתרון הפשוט והמתבקש.

 12. חמוטל הגב

  ואוו!!
  זו התחפושת הכי מגניבה ומשגעת שראיתי לאחרונה.
  כל הכבוד על הרעיון, הביצוע והחברות שיש להן כל מה שצריך….
  התמונות מקסימות ונראה לי שגם הבן שלך הוא משהו מיוחד ?

  • Naama הגב

   תודה רבה רבה חמוטל! חברות טובות ונדיבות שיש להן בנים עם טעם טוב בגדים זה מצרך נדיר ויקר. שומרת עליה קרוב ללבי 🙂

 13. אילת הגב

  אווווווו מאמא!!!!! כבר חשבתי שאי אפשר להגיע יותר רחוק מהאדם הקדמון שלך, אבל הנה – אפשר. התעלפתי לי כאן, ליד העלי-אקספרס שלי 🙂

  • Naama הגב

   תודה אילת המקסימה 🙂 ד"ש לעלי. מסתבר לי בימים אלה ממש שאי אפשר לסמוך עליו בכל הנוגע לתחפושות. היקום מאותת לי שהוא מעדיף שאכין בעצמי.

 14. אורית גולדברג הגב

  נעמה יקרה
  שהילדים שלי היו קטנים תמיד השקעתי ברעיונות ותחפושות פעם חיפשתי אותם לארנב (הבת) וגזר (הבן) פעם לנהג משאית
  ג.ג הובלות (קוראים לו גוון גולדברג – בגלל זה הג.ג)
  ותמיד אמרו לי שאני מגזימה בהשקעה לשעה שהם לובשים את זה, אני כל כך שמחה לראות שיש כאלה שמשקיעים הרבה הרבה יותר – אני בטוחה שאת הכי נהנת מזה, אפילו יותר מהילד… את כותבת מקסים, והרעיונות שלך יצירתיים ונהדרים, כל הכבוד לך שמרי על הרעננות ועל החשיבה היצירתית ובעיקר החיובית שלך. מ ק ס י ם
  הא… דרך אגב פורים שמח!

  • Naama הגב

   ג.ג. הובלות זה פשוט מעולה! אהבתי מאוד, וגם הארנב והגזר נשמע להיט.
   אני לגמרי חושבת שהרבה מההנאה זה בשבילי ולמען עצמי. אני גם חושבת שזה מלמד את הילדים שלי שאפשר וכיף להכין ולא חייבים לקנות הכל,
   אבל – אם זה לא היה נעשה בהנאה אמיתית שלי, זה היה מלמד אותם את הדבר ההפוך (שאמא מוכנה לסבול העיקר שהם יהיו מרוצים…).
   אז אני ממש חושבת שכל הורה צריך להחליט על מה שנכון ונעים לו.
   השנה למשל הקטן שלי מתחפש לדמות מאיזו סדרה מצוירת,
   וכיוון שכישורי התפירה שלי לא גדולים הבנתי מראש שהמאמץ יהיה גדול מדי וקנינו תחפושת אחר כבוד.

 15. dalit הגב

  אין מילים…כל פרט בתחפושת הזו, זה השקעת ההשקעות מלוח הפינטרסט ועד לאחרון האימאג'ים על העיתון. מדהימה את ונדירה. והתמונות משגעות!

 16. קרן קטקו איילי הגב

  איזה ילד מקורי. והתחפושת מהממת. פשוטה ונוחה. אבל שווה ומיוחדת. קלאסית. לא עוד נינג'ה או לא עלינו שמעתי שמתחפשים השנה לאלאור עזריה…. מחכה לשמוע על נסיעתו של המתוק הזה ללונדון ועל החוויות שלו. שנה הבאה שרלוק הולמס? אגב שהייתי בגילו התחפשתי לקוז'ק רוסי. גם עצבנו את בתחפושת מתמונה. נוסטלגיה. תודה לך נעמה

  • Naama הגב

   תודה רבה קרן. כשיגדלו קצת נשקול את לונדון.
   האמת שאבא שלו התחפש לשרלוק הולמס כשהיה ילד
   (ועכשיו כשאני חושבת על זה אולי זה מה שהצית לי את הרעיון לנער העיתונים?).
   קוז'אק רוסי נשמע טוב!

 17. אפרת יפה קפה ויפה הגב

  מושלמות. עכשיו אני רוצה גם.

 18. אפרת הלר הגב

  איזו תחפושת מיוחדת מקורית ומלאה בשיק. אני מעריצה אותך מ-ע-כ-ש-י-ו!!! שימת לב לפרטים הקטנים קטנים. שאפו ושאפו על הילד הלונדוני:)

 19. Lian הגב

  אחת התחפושות היפות שראיתי!
  אהבתי שהתחלת את העבודה על התחפושת מתחקיר, רואים שאת מקצוענית, לא יודעת אם הייתי חושבת על זה, עכשיו כן כמובן:)

  קראתי מה שכתבת בסוף על הילדים בתמונה, אני כל כך שמחה שכתבת את זה, כי כשהסתכלתי בתמונה, גם לי עברו כל מיני מחשבות… וחוץ מזה, רואים בתמונה שהתחפושת ממש מוצלחת!

  • Naama הגב

   כל תחפושת כמעט אני מתחילה בתחקיר, בשביל זה המציאו את פינטרסט וגוגל… התמונה בסוף באמת הפכה לי את הבטן ולא יכולתי שלא להתייחס לזה.

 20. ליאת רסיין פרי הגב

  איזו תחפושת מעולה ומקורית!
  והביצוע משגע!
  מדהים שמגיל כל כך צעיר ילד נמשך למקום על סמך תחושה.
  נהניתי לקרוא ומאוד אהבתי את הרעיון לבדוק בויצו.
  כל הכבוד 🙂

 21. גלית לוינסקי הגב

  נעמה את מלכה. מלכת התחפושות! והילדים שלך – קסם. איזה רעיונות מגניבים יש לכם, והביצוע לא פחות ממושלם. כולל כ-ל הפרטים הקטנים. תענוג לראות.

השארת תגובה

אולי יעניין אותך גם

המשפחה שלנו יוצאת מהקופסה

אתם אוהבים לשחק משחקים משפחתיים? יש לכם זמן קבוע של משחקי לוח או קלפים? אתם משפחה של סבבים מהירים ב"ספיד" או משפחה של שעות ארוכות

אלקטורניקה עם ילדים | פעילות עם חשמל לילדים | יצירה עם ילדים | איך לגדל ילדים עצמאים | הורות יצירתית | הבלוג ״סימני דרך״ | https://naamasimanim.co.il/

מי פירק את הטלפון שלי?

סבא יקי (אבא של אורי) היה ילד שמפרק כל דבר. חייב לדעת מה מסתתר בתוך השעון, בתוך הטרנזיסטור. מוכרח לבדוק איך הכל מתפרק ומתחבר, מה

*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
מייל
תרשמי אותי
בהרשמה את מאשרת הצטרפות לרשימת התפוצה של הבלוג והסטודיו. אני שולחת רק דברים שווים!
*הפרטיות שלך חשובה לי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
בהרשמה את מאשרת הצטרפות לרשימת התפוצה של הבלוג והסטודיו. אני שולחת רק דברים שווים!
הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות
*הפרטיות שלך חשובה שלי, המייל שלך בידיים טובות